ELEMENTS אדריכלות ועיצוב פנים

מעצבת פנים לבית או משרד המתמכה בעיצוב פנים יוקרתי במרכז הארץ עונה על שאלות
מעצבת פנים לבית או משרד המתמכה בעיצוב פנים יוקרתי במרכז הארץ עונה על שאלות

שאלות ותשובות

תשאלו את מעצבות הפנים שלנו.

יש לכם שאלות? חשוב לכם לדעת משהו לגבי עיצוב פנים? תרשמו לנו ובכיף נענה לכם. 😉

כשלב ראשון בתהליך התכנון והעיצוב פנים כל מעצב או מעצבת פנים זקוקים למידע מדויק של הנכס עצמו ויצירת תוכנית מצב קיים בקובץ בפורמט DWG, לרוב זה יהיה בתוכנת שרטוט "אוטוקאד". תוכנית מדידה היא הבסיס ההתחלתי שמספק את כל הנתונים, גבהים והמידות של הנכס. למעשה זו התשתית הראשונית שעליה מתבסס המשך התהליך.

לכן מפקח הבניה שלנו מגיע לשטח עם מכשור ייעודי, בודק את התשתיות, כגון: מבנה קונסטרוקטיבי ואיזה קירות ניתן להרוס, חשמל, אינסטלציה, מיזוג.... לאחר הבדיקה הוא מבצע מדידה קפדנית של הנכס ויוצר תוכנית מצב קיים. לאחר קבלת כל הנתונים אנחנו מעלים את המדידה על גבי קבצים ממוחשבים ויוצרים שרטוטים, אשר ישמשו אותנו בהמשך התהליך.

חשוב להבין: לא ניתן להתחיל תהליך עיצוב פנים ללא תוכנית ממוחשבת של המצב הקיים.

לאחר שקיבלנו את המידע הנחוץ לנו, אנו עושים סיעור מוחות, מפתחים קונספט ומתרגמים את החלומות והצרכים שלכם לסקיצות ותוכניות כלליות. תוכנית זו מטפלת במבנה פונקציונלי של הנכס על בסיס הגדרות האפיון. כמו כן בתוכנית זו באים לידי ביטוי מיקומים של רהיטים, חלוקה והגדרת אזורים וכל הרעיונות לעיצוב הבית בצורת מאקרו. תוכנית רעיונית מאפשרת לכם לראות את מבנה הבית שלכם בצורה דו מימדית.

נהוג גם לקרוא לתוכנית רעיונית תוכנית העמדה.

במקרים של מבנה קיים העובר שיפוץ, תוכנית ההריסה מתארת את הקירות אותם יש להרוס או לשנות.

תוכנית הכוללת את מידות הבנייה של הקירות והפתחים, פירוט חומרי הבנייה השונים הדרושים לבנייה (כגון הבדלה בין קירות בטון וקירות גבס) והפניות לפרטי מסגרות או נגרות.

תוכנית זו קובעת מיקום של אביזרי חשמל ותקשורת, כגון מיקום שקעים, נקודות מאור, טלפון, ארון חשמל ותקשורת ועוד.

תוכנית זו קובעת מיקום סופי של הסינטירים בנכס וההכנות הנדרשות להם, כגון מיקום יציאות מים לברזים, ניקוזים לכיורים, מרכזיית מים, יציאות מערכת ביוב, הכנות מערכת השקייה ועוד.

תוכנית תקרה מתארת את מראה התקרה בקומה מסוימת. התוכנית מתארת את הגבהים של התקרה, מיזוג, גופי תאורה ואלמנטים נוספים אשר תוכננו להופיע בתקרה.

זהו שרטוט טכני של פרטי בנייה ועיצוב מיוחדים, אשר תכליתו להסביר ולהמחיש לבעלי המקצוע באופן מפורט יותר את האלמנט. תוכניות אלו נחוצות בכול סוגי הפרויקטים אך הם בעלי חשיבות רבה בפרויקטים מורכבים ויצירתיים.

תכנית זו מדגימה סידור מדויק של האריחים שנבחרו לחיפוי ריצוף של המבנה ביחס לכל האלמנטים של החלל כולל ריהוט ופרטי נגרות. התוכנית מאפשרת לתכנן באופן אופטימלי את הרצפה ולהגיע להרמוניה ושלמות.

בתכניות אלו יופיע הסידור המדויק של האריחים שנבחרו לחיפוי הקירות ולריצוף חדר הרחצה, כמו כן, בתוכניות יופיעו כלים סניטריים ופרטי נגרות. התוכניות מאפשרות לתכנן באופן אופטימלי את החיפויים בחדרי הרחצה, ובכך לצמצם את החיתוכים ולהשאיר ריצוף וחיפוי שלם במקומות החשובים.

בתוכניות גמרים יופיעו הצבעים, טפטים, חיפוי אבן, עץ , זכוכית וכו'.

בשלב ביצוע , מפקח הבניה שלנו מגיע לאתר בהתאם להתקדמות בשטח ובודק שהכל מתבצע לשביעות רצוננו ורצונכם. הוא בודק את השלבים החשובים במהלך הביצוע ומוודא שהכל מיושם בהתאם לתוכניות עיצוב פנים. בין היתר השלבים הנבדקים: הריסה, בניה, תקרות, חשמל, אינסטלציה, ריצוף, גמרים....

כחלק מתהליך עיצוב פנים יוקרתי של בית או של החלל המסחרי, אנחנו מעצבים ומתכננים ריהוט מובנה בהתאמה אישית. תוכניות נגרות מציגות את פרטי הנגרות הבנויה/ הקבועה. בתוכניות אלה מופיע הן  תיאור חיצוני כולל סוג החומר וחומרי הגמר והן תיאור פנימי של פרטי הנגרות.
על בסיס תוכניות אלו נגר יבצע ויתקין בהזמנה אישית מטבח, ארונות, חדרי שינה וכו'.

מסמך זה מרכז מידע לגבי דלתות של הנכס. גבהים, מידות רוחב, סוג, טיב, כיוון פתיחה וכמות. 
 

מסמך זה מרכז מידע לגבי החלונות של הנכס. גבהים, מידות רוחב, סוג, טיב, ועוד. 
 

חייג עכשיו